1408 Sokak No:7 Alsancak İZMİR
Bize Ulaşın: 0530 890 7660

Biorezonans Terapi

· Biorezonans · 7 Comments

Biorezonans Terapi Nedir?

BICOM Biorezonans terapisi, dünyada 40 yıldır kullanılmakla beraber Türkiye’de ise sadece 8-10 yıllık bir geçmişi vardır.

Son yıllarda alerji tedavisi, sigara bırakma tedavileri başta olmak üzere bir çok kronik rahatsızlıklarda  başarılı sonuçlar alınması üzerine ülkemizde bilinirliği artmış ve biorezonans tedavisinden faydalanmak isteyen hasta sayısında artış başlamıştır.  Bicom cihazı Almanya’da üretilen ve aslında  frekans kontrolü ile tedavilere destek sağlayan sağlık bakanlığı onaylı tip 2a bir tıbbi cihazdır. Hiçbir yan etkisi yoktur.
Tedavinin temelinde kuantum fizik bilgileri yatar. Bedenimiz farklı elektromanyetik frekansları yayar. Hücreler , dokular , organlar v.s.. hepsinin kendine ait titreşimleri vardır. Hepsi beraber o kişinin genel frekans spektrumunu oluşturur.
Bu kişinin kendi bireysel frekansıdır. 
Alerjenler, virüs, parazit, bakteri, kimyasal katkı maddeler, amalgam, candida v.s. gibi vücudumuza ait olmayan ve istenmeyen frekanslar; bedenimizin normal frekans düzenini bozarlar . 
Bedenimizin çalışma düzenini bozan elektromanyetik titreşimler belirlenerek elektrotların yardımı ile cihaz tarafından transfer edilir. Hastalık neden olabilecek bu çevresel etkenlerin titreşim bilgileri ters çevrilir ve hastanın vücuduna geri verilir. Aynı zamanda biyolojik , fiziksel frekanslar güçlendirilir ve rezonans tedavisi ile  bedenimizin  kendi kendini iyileştirme yeteneği yeniden ortaya çıkarılır ve bağışıklık sistemimizin güçlendirilmesi hedeflenir.

Bedenimizde bulunan patojen frekanslar biorezonans terapisiyle ters çevrilerek enerji düzeyinde nötrlendiği için bağışıklık sistemini olumsuz etkileyen engeller yok edilerek,  iyileşme sağlanmış olur.

 

Biorezonans Tedavisinin Temeli
Kuantum fizik yasalarına göre maddenin atom altı dediğimiz küçük parçacıklardan oluştuğu bilinir. Hücreler ise birbirleriyle belirli dalga boyundaki frekanslarla iletişim kurarak haberleşir. Bu iletişim uygun olmayan frekanslar yoksa sağlıklı çalışır. 
Ama bedenimizde bulunan bir toksinin frekansı nedeniyle hücreler arasındaki bu sağlıklı iletişimi bozulur.
BİCOM cihazı hastalıklara neden olan bu  frekansları saptar, değiştirir ve manyetik bir minder ile bedenimize geri gönderebilir. Böylece hücrelerin bilgi alışverişi sağlıklı bir şekilde sağlanır.

Biorezonans ile yapılan tedaviler genelde alerjiler üzerine olmakla beraber,  hemen hemen her hastalıkta etkili bir şekilde tedavilere destek olarak kullanılabileceği anlaşılmıştır.

Hücrelerin iletişimi bozan dış etkenlere ait zararlı frekansların ortadan kaldırılması ile sistem rahatlar, sağlığına  yeniden kavuşur. Sağlıklı çalışan bir bedende hastalık meydana gelmez, hastalık başlasa bile beden üzerindeki dış etkenin neden olduğu stres ortadan kaldırılması ile hastalıklar iyileşebilir.

Biorezonans tedavisine başlamadan önce bedende ne tür bir stres olduğu bir kan testi aracılığı  araştırılır. Kan testinde gıda intoleransının neden olduğu alerjiler, ağır metaller, kimyasal maddeler, bakteri, virüs, parazit ve  mantar infeksiyonları,  elektromanyetik alanlar ya da Geopatiler test edilir. Biorezonans ile hastalıklara neden olabilecek bu etkenlerin var olup olmadığı testi ve tedavisi yapılabilir.
Bu stres nedeni olan frekanslar bedenden arındırılır, yaşam enerjisinin akış yolları temizlenir, böylece bedenimizin sağlıklı  çalışması sağlanır. Böylece bazı tedavi yöntemlerine rağmen iyileşme sağlanamayan birçok hastalığın iyileşmesi sağlanabilir.

Günümüzde yaklaşık 400’e yakın  hastalık için standart tedavi protokolleri mevcuttur.

Her yıl Nisan ayında Almanya Fulya’da  biorezonans üzerine yapılan kongrede ‘Tamamlayıcı Tıp’ uygulaması olarak bu yöntemi kullananlar deneyimlerini paylaşmaktadırlar. Biorezonans tedavisi ile ilgili yapılmış veya  yapılmakta olan  çok sayıda bilimsel çalışmalar ve yazılmış kitaplar mevcuttur.

Biorezonans tedavisi yakın gelecekte  ‘Sağlıkta yeni bir çağın tedavi metodu ’ olarak adını daha çok duyuracaktır.

YASAL UYARI: Bu sayfanın içerikleri ziyaretçilerini bilgilendirme amaçlı kurulmuş olup, sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi ve reçete bilgisi taşımaz. Sayfa sağlıkla ilgili yer verdiği tüm konularda öncelikle en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenebileceğini savunur. Sayfada konu olarak geçen tüm yöntemler kamuoyuna bilgi vermek amaçlı paylaşılmış olup, bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu sayfa sorumlu tutulamaz. Paylaşılan bilgilerin ilgilisi tarafından kullanılması Dr.Levent Sepit ile hasta- doktor ilişkisini doğurmaz. Tüm sayfa ziyaretçileri yasal uyarıyı kabul etmiş sayılır.

Bu sitede açıklanan REZONANS TERAPİLERİ ile ilgili yazılar ve konu hakkında verilen bilgiler Dünya’da yayılmakta olan bir tamamlayıcı sağlık akımının yansımalarıdır. Burada anlatılan terapi yöntemleri; klasik tıbbi tedaviler ya da tedavi önerileri değildir. Bu sayfaları okuyan herkesin bu sayfada yazılanların tıbbi bilgiler olmadığını; bunun yanında rezonans terapileri, biorezonansın bir “TEDAVİ OLMADIĞI“nı ve “HERHANGİ BİR TEDAVİYE ALTERNATİF OLMADIĞI“nı bilmesi önemlidir. Bahsedilen yöntemler “tamamlayıcı ve destekleyici terapiler” kapsamında hastaları bilgilendirici bilgiler olarak değerlendirilmelidir.

7 comments on “Biorezonans Terapi

  1. Mrb ben kandida için danisacaktim 3senedir ishal kaşıntı alerji karnimda büyüme ibs sorunu yaşıyorum ayrıca ağzımda 3yildir aft tarzı yara var biorezonans ne kadar etkili kac seans sürer seans ucretiniz ne acaba teşekkürler.

  2. Hatice Demiral

    Merhabalar….İlk krizimi 1995 te geçirdim.O zamandan beri panik atak hastasıyım…Uzun yıllar ilaçla tedavi oldum.Sonuç olarak sehir içinde bile 10 dk.lık yola gidemiyorum yakın yerler hariç…Hiç yolculuk yapamıyorum otoyoldan gidemiyorum tünelden geçemiyorum yüksek seslerden aşırı cereyanlı havadan….korkuyorum………Sonuç olarak B.REZONANS ile tedavim mümkün mü…..TESEKÜRLER…

  3. Hatice Demiral

    Hatice Demiral 27 Kasım 2017 21:36
    Merhabalar….İlk krizimi 1995 te geçirdim.O zamandan beri panik atak hastasıyım…Uzun yıllar ilaçla tedavi oldum.Sonuç olarak sehir içinde bile 10 dk.lık yola gidemiyorum yakın yerler hariç…Hiç yolculuk yapamıyorum otoyoldan gidemiyorum tünelden geçemiyorum yüksek seslerden aşırı cereyanlı havadan….korkuyorum………Sonuç olarak B.REZONANS ile tedavim mümkün mü…..TESEKÜRLER…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.