1408 Sokak No:7 Alsancak İZMİR
Bize Ulaşın: 0530 890 7660

Hacamat Tedavisi Nedir?

· Genel · 5 Comments

Hacamat Tedavisi Hangi Hastalıklarda Kullanılır?

Tıbbi Hacamat Tedavisi, bedenimizde  hastalık yapan nedenlerden arındırmak amacıyla, tek kullanımlık kupalar ile  deri üzerinde negatif basınç oluşturarak toksik kanın kupa içine toplandıktan sonra steril bistüri ile epidermis üzerinde çizikler ile  kılcal damardan toksik kanın  vakumlanması işlemidir.

Hacamat ağrı duymadan, yatak istirahati gerektirmeden yapılan bir tedavi şekli olup, hastalıklardan korunmanın ve sağlıklı yaşamanın yollarından biridir.

Hacamat; bedendeki toksinlerin uzaklaştırılması, hücrelerin  yenilenmesi, organ fonksiyonlarının düzenlenmesi, damar tıkanıklıklarının açılmasını sağlar.

HACAMAT NASIL YAPILIR ?

Hacamat tedavisi; cerrahi bir işlemdir. Kime ve nasıl bir uygulama yapılacağı tüm hastalıkların tedavisinde olduğu gibi doktor tarafından belirlenmelidir. Hacamat, doktorun yada doktor kontrolünde sağlık personellerinin yapması uygundur.

Hacamat Tedavisi Nasıl Bir Ortamda Yapılmalıdır?

Hacamat tedavisinde kullanılacak malzemeler kaliteli, tek kullanımlık ve steril olması gerekir. Kan hastalıklarının bulaşmaması ve  kişiden kişiye hastalık geçmemesi için gerekli olan önlemler alınmalı, hekime yardımcı olacak personel de eğitimli ve tecrübeli olmalıdır.

Hacamat yapan kişinin el becerisi çok önemlidir. Uygun bir şekilde yapılan hacamat ile çok yüzeysel, iz bırakmayan çizikleri atılabilir.

Hacamat Tedavisinin Yan Etkisi Var Mıdır?

Hacamat tedavisi doktor kontrolünde usulüne uygun olarak yapılırsa her yaş grubu insan için hiçbir yan etkisi yoktur.

HACAMAT KİMLERE YAPILMAZ :

 • Çok ihtiyar ve zayıf kişilerde,
 • Kalp yetmezliği olanlarda,
 • Tedaviye dirençli ishalde,
 • Kan pıhtılaşma bozukluğu olan kişilerde,
 • Hamilelerde
 • Aşırı kansız kişilerde,
 • Tansiyonu çok düşük kişilerde,
 • Kemoterapi tedavisi gören onkoloji hastalarına yapılmaması önerilir.

HACAMATIN GENEL FAYDALARI :

Hacamat tedavisi, hastalıklardan korunmak anlamında önemli olduğu için herhangi bir hastalığı olmayan  sağlıklı insanların bile yılda iki sefer yaptırması önerilir.hacamat tedavisi ile ilgili görsel sonucu

Hacamat tedavisinin genel faydaları şunlardır;

► Bağışıklığımızı kuvvetlendirir, vücuda direnç kazandırır.

► Kanda  ağır metal ve toksinlerin atılmasını sağlar.

► Ödemin atılmasına yardımcı olur.

► Kan üretimini sağlayan kemik iliğini uyarır.

► Beyin fonksiyonlarını canlandırır.

► Ağrıların azalmasını sağlar.

► İleride gelişebilecek hastalıkların önlenmesinde etkilidir.

► Bel, boyun fıtığı, eklem ağrıları, karaciğer, kalp hastalıkları, psikolojik hastalıkların ve bunun gibi tüm kronik hastalıkların tedavisinde faydalıdır.

► Unutkanlık ve dikkat eksikliği olanlar; migren kaynaklı baş ağrısı şikayeti olanlar için kafadan hacamat çok yararlıdır.

► Hacamat, çocukların gelişiminde olumlu etkileri vardır.

► Hacamat  bağışıklığı güçlendirdiğinden düzenli yaptıranlar, çok sık grip ve soğuk algınlığına yakalanmaz ve hastalanmazlar. daha sağlıklı görünürler.

HACAMAT ÖNCESİ ve SONRASI DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER :

 • Hacamat tedavisi olacak kişi ne çok aç, ne de çok tok olmalıdır. Tansiyon düşmesine engel olunması için öncesinde hafif bir şeylerin yenilmesi önerilir.
 • Kan sulandırıcı ilaç kullanılıyorsa ( coumadin dışında ) ilacınızı hacamat yaptırılan günde hacamattan 4- 5 saat sonrasında alınması gerekir.  Coumadin kullanan hastalar hacamat tedavisi olmadan önce mutlaka doktorlarına danışması gerekmektedir.

Hacamat tedavisi İzmir sorularınız için 0530 890 76 60 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz. Hacamat tedavisi konusunda unutulmaması gereken en önemli nokta tedavinin Sağlık Bakanlığı tarafından sertifika alan doktorlar tarafından uygun kliniklerde yapılması gerekmektedir.  İzmir Hacamat fiyatları hastalığın durumuna ve işlemin seans sayısına göre farklılık gösterecektir.

5 comments on “Hacamat Tedavisi Nedir?

 1. Kemal Mutlu

  Hocam dediğiniz gibi mucizeler yarattınız bende, ne migrenim kaldı ne sırt ağrılarım,
  sanki tüm vücudum ağır metallerden yüklerden arınmış gibi hissediyorum,
  sabah kalktığımda artık çok dinç ve enerjik uyanıyorum. İyiki sizi tanıdım,
  Saygılarımla

 2. İi çalışmalar benım cildim yaglı oldugu için yuz bolge de sıvılce ler oluşuyor hacamat ii gelirmisın?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.